Новини, статті

Станція дозування гіпохлориту

Станції дозування гіпохлориту

Станція дозування гіпохлориту - це технічний об'єкт, призначений для точного і автоматичного внесення гіпохлориту натрію (NaClO) або інших хлоросполук у водний потік, зазвичай в системі водопостачання або водоочищення. Гіпохлорит натрію є хімічною сполукою, яка має велику значущість в забезпеченні безпеки води, особливо в контексті дезінфекції води в системах водопостачання та водоочищення.

Основні функції станції дозування гіпохлориту включають:

  • Дезінфекція води: Гіпохлорит натрію є потужним антисептиком і дезінфікуючим засобом. Внесення гіпохлориту в водний потік допомагає знищити бактерії, віруси, та інші мікроорганізми, що можуть бути присутні в воді.
  • Контроль мутності: Гіпохлорит натрію також може використовуватися для контролю мутності води шляхом окислення та видалення деяких неживих забруднень.
  • Запобігання росту водоростей та інших організмів: Гіпохлорит допомагає запобігати росту водоростей і інших неживих організмів у водоймах, що може спричинити проблеми з водопостачанням та водоочищенням.

Станція дозування гіпохлориту зазвичай включає в себе наступні компоненти:

  • Дозуючий насос: Дозуючий насос використовується для точного додавання гіпохлориту до води в необхідних кількостях.

  • Система контролю і вимірювання: Система контролю слідкує за концентрацією гіпохлориту в воді і регулює роботу насосу відповідно до потреб.

  • Ємність для зберігання гіпохлориту: Гіпохлорит натрію може постачатися у вигляді розчину, і його зберігають у спеціальних баках.

Станції дозування гіпохлориту грають важливу роль у забезпеченні безпеки та якості водопостачання та водоочищення, забезпечуючи дезінфекцію води і контроль над рівнем мікробіологічних та хімічних забруднень у воді.