Новини, статті

Уф лампа для дезінфекції води

Уф лампа для дезінфекції води - Ультрафіолетове знезараження води

Ультрафіолетове знезараження води (Уф лампа для дезінфекції води) - це інноваційний, безреагентний метод очищення води за допомогою ультрафіолетових хвиль. Вода проходить через УФ систему в який ультрафіолетова лампа випромінює хвилі, які проникають через товщу води, руйнуючи бактерії, віруси та патогенні мікроорганізми.

Знезараження ультрафіолетом використовують лише після механічного та хімічного очищення води. Тобто він вважається додатковим способом дезінфекції, а не основним.

Уф лампа для дезінфекції води - Ультрафіолетове знезараження води

Що таке ультрафіолетове випромінювання

У процесі УФ-знезараження води застосовують середній ультрафіолет, довжина хвиль якого коливається від 200 до 400 нм, це і є бактерицидне випромінювання.

Ультрафіолетове випромінювання вбиває до 99,9% бактерій та мікроорганізмів, в тому числі збудники холери, гепатиту, тифу чи дизентерії.

Будова УФ систем та її компоненти

Уф лампа для дезінфекції води - основа будь-якої ультрафіолетової системи, в кварцовій трубці, вміщена в корпус із нержавіючої сталі.

Процес дезінфекції води починається з надходження води у корпус установки. Вода, проходячи через лампу, опромінюється ультрафіолетом, очищаючись від мікробів та патогенної мікрофлори. На виході виходить абсолютно чиста та безпечна для використання вод

Будова УФ систем та її компоненти

Які моменти варто враховувати під час вибору УФ системи?

Підбір установки за характеристиками, ґрунтуючись на своєму середньодобовому споживанні та одночасно враховуючи пікове водоспоживання.

Також слід врахувати хімічний склад води. У разі відхилення (підвищена каламутність, кольоровість) перед початком бактерицидної обробки провести попереднє очищення фільтрами. Наліт на кожусі лампи внаслідок використання непідготовленої води знижує ефективність дії UVC променів, роблячи роботу УФ установки малопродуктивною.

Обслуговування бактерицидних систем УФ

Система бактерицидного знезараження має досить просту конструкцію, що забезпечує тривалу експлуатацію без необхідності заміни комплектуючих елементів тривалий період. Основний елемент – лампа, що вимагає заміни 1 раз на рік або після 9000 годин експлуатації.

Кварцовий кожух рекомендується промивати з періодичністю 3 місяці. Як промивний реагент можна скористатися щавлевою кислотою (або, як варіант, мильним розчином). Особливо слід враховувати запобіжні заходи при роботі з кислотами - використання рукавичок. Також це необхідно, щоб масляні плями відбитків пальців не залишилися на склі лампи та кожусі.

Особливості проведення монтажу УФ системи

Особливості проведення монтажу УФ системи

Монтаж установки проводиться згідно з інструкцією, але є окремі моменти, які варто врахувати для зручності експлуатації.

 1. Монтаж може виконуватися в будь-якій площині, проте оптимальним буде горизонтальне положення, з вільним доступом до кожуха для заміни лампи.
 2. Підведення води проводиться до нижнього патрубка, щоб вода під час руху заповнювала весь корпус, і не виникало повітря.
 3. При монтажі кожуха рекомендується вийняти лампу, використовуючи для цього бавовняні рукавички.
 4. Попередньо злити воду.
 5. Після монтажу зробити пробне заповнення камери водою, не допускаючи можливості повітря.
 6. Подати в систему робочий тиск для подальшої експлуатації.
 7. Перевірити установку на відсутність течій, встановити лампу.
 8. Перевірити заземлення.
 9. Монтаж блоку живлення бажано провести над УФ-установкою. Це виключить попадання крапель води на блок живлення та розетку, якщо на корпусі в процесі експлуатації з'явиться конденсат.

Переваги знезараження УФ системами

 • Максимальна ефективність знезараження ультрафіолетом проти мікроорганізмів у вегетативних та спороутворюючих формах, включаючи збудників небезпечних захворювань (до 99,9%).
 • Збереження постійного молекулярного складу води, без впливу на її фізико-хімічний склад та зміни PH середовища.
 • Абсолютна екологічна безпека процесу.
 • Економічна доцільність та висока рентабельність установок із мінімізацією витрат на установку, цикл знезараження.
 • Гарантія безпеки при споживанні.
 • Використання як превентивні заходи профілактики розмноження мікробів.
 • Висока швидкість впливу на воду для досягнення позитивного результату та можливості її використання (1-7 сек).
 • Відсутність можливості появи канцерогенних, токсичних продуктів розпаду внаслідок обробки ультрафіолетом.
 • Немає умов передозування.
 • Компактність механізму, простота експлуатації та обслуговування.
 • Тривалий термін експлуатації (6000-10 000 год.) без заміни основного елемента (УФ-лампи).
 • Широкий діапазон використання (харчові виробництва, фармацевтика, ЖКГ, приватні домогосподарства).

Уф лампа для дезінфекції води

Ультрафіолетова система CRYSTAL

Ультрафіолетова система CRYSTAL

Ультрафіолетова система VIQUA

Ультрафіолетова система VIQUA