Новини, статті

Водяний насос, насос для дому, насос для води

Водяний насос для дому

Неможливо уявити життя в будинку без води. Вода потрібна для їжі, купання, опалення дому та поливання городу чи садка. І всьому цьому Вам допоможе - водяний насос. Призначення насоса для дому - перекачувати воду до будинку чи вже по будинку. 

Насоси для дому можемо розділити по використанню, по певних задачах:

  • Скважині насоси / колодязні насоси. Купити

Ви користовуємо скважений насос для перекачування води до будинку, в систему водопостачання. В дану систему входить крім насоса ще гідроакумуляторний бак, пятирник та автоматика для включення та виключення насоса.

Щоб правильно вибрати скважений насос для водопостачання будинку, потрібно знати, які різновиди конструкції працюють стабільніше та довше. Бувають насоси:

  • вібраційні насоси;
  • шнекові насоси;
  • відцентрові насоси;
  • вихрові насоси.

Вібраційні насоси мають найменший ресурс експлуатації з усіх аналізованих. Проте за рахунок найнижчої вартості (у три-чотири рази дешевше гвинтових, вихрових і разів у п'ять бюджетних відцентрових) досить поширені. Однак використання їх у свердловинах не рекомендується. Вібрація, що створюється таким насосом може призвести до замулювання і відповідно до втрати свердловини.

Шнекові насоси або гвинтові насоси характеризуються великим максимальним напором води, але малою продуктивністю. Трохи лояльнішою відносяться до наявності піску, ніж всі інші види насосів (наприклад, відцентрові до 200 гр/куб.м, гвинтові - до 1 кг/куб.м.). Ціна - приблизно в півтора рази дешевше, ніж бюджетні відцентрові.

Відцентрові насоси - кращий на сьогоднішній день вид занурювальних насосів за надійністю та ресурсом. Найбільш широкий асортимент та розбіг цін. Побутові відцентрові насоси бувають різних діаметрів (від 50 до 110 мм.), заввишки підйому до 200 метрів, продуктивності від 1 до 10 м3/год.

За ціною вихрові насоси трохи дорожчі за гвинтові, а за ресурсом і довговічністю набагато їх перевершують, але відцентровим програють у надійності (але зате й дешевше). Вихрові насоси найвибагливіші до наявності у воді нерозчинених домішок - до 50 гр./куб.м.

Схема підключення скважиного насоса

Схема підключення скважиного насоса

Насосна станція являє собою насос з автоматикою і баком на певну кількість літрів. Насосна станція дозволяє організувати повноцінне водопостачання в приватних будинках. Насосна станція буде включатися автоматично в міру витрати води і підтримувати заданий тиск в водопостачанні будинку.

Схема підключення насосної станції

Схема підключення насосної станції

Занурювальний дренажний насос допомагає викачати воду із затоплених подвалов та для викачки септиків. Дренажний насос можна занурювати в річку або ставок і поливати город або садок. Дренажні побутові насоси комплектуються поплавковим вимикачем для запобігання роботи "в суху". Дренажні насоси можуть постачаться із ножами для роздріблення фекалій при викачці із септиків.

Схема підключення дренажного насосу

Схема підключення дренажного насосу

Циркуляційний насос для для забезпечення примусового руху води замкненим контуром (циркуляції), а також рециркуляції в системі опалення та гарячого водопостачання будинку.

Схема підключення циркуляційного насоса

Схема підключення циркуляційного насоса